23. NEDELJA MED LETOM – ANGELSKA NEDELJA 5.-11. september

Print Friendly

OZNANILA ŽUPNIJE ČRNI VRH

23. NEDELJA MED LETOM – ANGELSKA NEDELJA

4. SEPTEMBER 2016

Slovo od Marije Bradeško

V petek 28. avgusta se je v 89. letu starosti od nas poslovila Marija Bradeško, Kresleva Mici iz Vrhpolja pri Moravčah, kjer je služila kot župnijska gospodinja. Pogreb je bil v četrtek. Molimo za njen pokoj pri Bogu.

Godovi med tednom:

Ponedeljek: Mati Terezija, redovna ustanoviteljica

Torek: Zaharija, prerok

Sreda: Marko Križevčan, mučenec

Četrtek: Marijino rojstvo – mali šmaren, praznik

Petek: Peter Klaver, jezuit, misijonar

Sobota: Nikolaj Tolentinski, spokornik

Danes teden je 24. nedelja med letom. Sveta maša bo ob 8h.

Svete maše v prihodnjem tednu:

Ponedeljek: 5.9. :

Torek: 6.9. : Drugje

Sreda: 7.9. :

Četrtek: 8.9. ob 19h : + France Osredkar in Riharjev ata, obletna

Petek: 9.9. ob 19h : + Marija Bradeško, 7. dan

Sobota: 10.9. ob 8h : za zdravje

Nedelja: 11.9. ob 8h : za župljane, + Stanislava Jankovec

Vpisovanje k verouku bo v četrtek in petek 8. in 9. septembra od 15h do 20h (22h). Če so tehtni razlogi lahko otrok obiskuje verouk drugje. Priprava na prvo sveto obhajilo in sveto birmo je na župniji. K vpisu prinesete podpisano spričevalo, morebitne učbenike, ki so bili vzeti na izposojo. Svetovani prispevek – dar v podporo veroučni dejavnosti je kot po navadi na ravni dekanije dogovorjeno 20 EUR za enega otroka, 25 EUR za več otrok skupaj. Izposoja učbenika, delovni zvezek in liturgični zvezek, vse skupaj znese največ okrog 20 EUR za enega otroka.

Pričetek verouka v ponedeljek in torek, 12. in 13. septembra, urnik bomo natančneje oblikovali v prvih dneh.

Blagoslov šolskih torb bo prihodnjo nedeljo pri sveti maši. Otroci naj torbe zložijo pod oltarjem.

Sestanek za starše vseh veroučencev bo v nedeljo 18. septembra po sveti maši.