15. NEDELJA MED LETOM – PRAZNIK ŽEGANJA ŽUPNIJSKE CERKVE 17.-23. julij

Print Friendly

OZNANILA ŽUPNIJE ČRNI VRH

15. NEDELJA MED LETOM – PRAZNIK ŽEGANJA ŽUPNIJSKE CERKVE

16. JULIJ 2017

Godovi med tednom:

Ponedeljek: Aleš, spokornik

Torek: Elij iz Koštabone, diakon, mučenec

Sreda: Arsenij Veliki, puščavnik

Četrtek: Marjeta Antiohijska, mučenka

Petek: Daniel (Danilo), prerok

Sobota: Marija Magdalena, spokornica, svetopisemska žena

Danes teden je 16. nedelja med letom – Krištofova nedelja. Sveta maša bo ob 8h in ob 10h.

Svete maše v prihodnjem tednu:

Ponedeljek: 17.7. ob 7h: za varstvo družine in potomcev

Torek: 18.7. : Drugje

Sreda: 19.7. : Drugje

Četrtek: 20.7. : Drugje

Petek: 21.7. ob 19h : + Jožefa Plestenjak, obletna

Sobota: 22.7. ob 8h : + Ivana in Daniel Burjek

Nedelja: 23.7. ob 8h : za župljane

ob 10h : + Jože in Peter Koprivec

Akcija Miva – nabirka za vozila misijonarjev

Misijonarji oznanjajo na področjih, kjer evangelij še ni bil oznanjen. Poleg ustanavljanja župnij in škofij, ustanavljajo tudi bolnišnice in šole. S svojimi vozili pogosto prevažajo tudi hudo bolne. Za darovanje nas navdihujeta dve gesli: »Z veseljem darujem – življenja rešujem!« In »Moj dar Boga slavi – za vse prevožene poti.« MIVA Slovenija letos obhaja 30 let delovanja. Prihodnjo nedeljo bo obhod cerkve z blagoslovi vaših vozil.

Žegnanje župnijske cerkve

Cerkev, ki se piše z malo začetnico je stavba. Cerkev z veliko začetnico pa smo ljudje, krščeni živi kamni duhovne zgradbe Kristusovega telesa. Postojmo pred danes cerkvijo in hvala za vsak kozarček soka ter piškot naših skrbnih gospe.