10. NEDELJA MED LETOM – ZUNANJA SLOVESNOST PRAZNIKA SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI 8.-14. junij

7. JUNIJ 2015

Ponedeljek: Medard, škof

Torek: Primož in Felicijan, mučenca

Sreda: Bogumil Poljski, škof

Četrtek: Barnaba, apostol

Petek: Srce Jezusovo, slovesni praznik

Sobota: Marijino brezmadežno srce, obvezni god

Danes teden bo 11. nedelja med letom. Sveta maša bo ob 8h.

Ponedeljek: 8.6. : Drugje

Torek: 9.6. : Drugje

Sreda: 10.6. : Drugje

Četrtek: 11.6. ob 19h : + Koprivči

Petek: 12.6. ob 19h : + Neža Plestenjak in vsi pokojni Zagričarski

Sobota: 13.6. ob 19h : + Ogrinovi

Nedelja: 14.6. ob 8h : za župljane, + Janez Lomovec in Francka

Zaključek veroučnega leta

Otroci so dobili spričevala. Starši jih pregledajo in podpišejo. Vrnete jih ob vpisu v naslednji razred. Prosim pa vse otroke in starše, da pogledate doma če je še kje učbenik, ki ste ga dobili v izposojo za tretjino cene ob vpisu zadnja tri leta. Lahko ga oddaste po svetih mašah katerikoli dan.

Marijin dan

bo v soboto 13 junija v cerkvi Marijinega oznanjenja v Velesovem. Program se začne ob 9h, ob 10.30 bo sveta maša, ki jo bo vodil ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore. Na dogodek še posebej vabljeni Medžugorski romarji.

Telovska procesija

Sveto mašo bomo sklenili s telovsko procesijo. V procesiji gre najprej velika bandera, nato možje in nato pevci. Tik pred duhovnikom gredo ministranti s kadilnico, svečama, knjigo in ogrinjalom. Za nebom, kjer je Najsvetejše Rešnje Telo pa gredo vsi ostali verniki.