PRVI DOBRI MOŽ OBISKAL OTROKE ČRNEGA VRHA IN OKOLICE

Print Friendly

Praznično decembrsko vzdušje se začne s prihodom svetega Miklavža. Pridružijo se mu parkelni in angeli z darili ter drugimi sladkimi dobrotami. Skupaj obiskujejo otroke v dvoranah, kulturnih domovih, cerkvah, mestnih trgih ali pa se ustavijo kar na njihovih domovih.

Otroke Črnega Vrha in okolice so tudi letos obiskali kar na njihovih domovih, kjer so jim v peharjih pustili darila ter drugih dobrot. Svoje mesto pri svetem Miklavžu so si izborili tudi parkelni, ki so pri nekaterih otrocih zbudili nekaj strahu. A ne za dolgo, saj jih Miklavž takoj okara in jih pouči o primernem vedenju.

Miklavž ima na ta večer polne roke dela, saj mora obdariti veliko število otrok. Od vsakega se mora kar na hitro posloviti, še prej pa ga spodbudi naj bo še naprej priden in ubogljiv. Če bo izpolnil obljube, se bo Miklavž tako naslednje leto zopet oglasil. Z Miklavževim prihodom je v otroških očeh polno iskric, v njihovih domovih pa veliko veselja in radosti, ki naj trajajo vsaj še ves praznični december.

Katja Skopec