3. ADVENTNA NEDELJA – GAUDETE 12.-18. december

Četrtek: Antonija, Krizina in druge drinske mučenke

Petek: Adelajda (Adela), – začetek božične devetdnevnice

Sobota: Janez de Matha, redovni ustanovitelj

Danes teden bo četrta adventna nedelja. Sveta maša bo ob 8h in 10h. Pri mašah bo darovanje za obnove župnijskih stavb.

Ponedeljek: 12.12. ob 17h : + Ivanka Košir

Torek: 13.12. ob 7h : za spreobrnjenje

Sreda: 14.12. ob 7h : za dar vere

Četrtek: 15.12. ob 17h : po namenu

Petek: 16.12. ob 17h : + Katarina Kopač

Sobota: 17.12. ob 17h : + Rusova mama

Nedelja: 18.12. ob 8h : za župljane, + Matilda in Janez Jankovec

ob 10h : Po namenu

Sveti krst otroka: Blaž Kožuh, bo sedajle po sveti maši. Molimo za vero prihodnjih rodov.

Advent

je čas pričakovanja, molitve ob adventnem vencu z zgodbo iz koledarja ter zbiranjem darov za lačne otroke. Katoliške revije so pomembno branje za krepitev vere. Betlehemsko luč pričakujemo 15. decembru. Spovedovanje pred božičem bo 22.12 ob 16.30 v cerkvi.

Duhovna priprava na Božič

S prošnjo po Božjem miru bo v četrtek 15.12. Ob 17h začnemo s sveto mašo, sledi predavanje v dvorani župnišča, pogovor, slavjenje in molitev nad posamezniki za darove Svetega Duha.

Stvari za božič so na mizi s tiskom. Dodane so pratike in kadila. Prispevki so darovi za župnijsko blagajno.

Verski tisk za leto 2017 naročate v pisarni po svetih mašah. Celoletna naročnina za Družino je 98,80 EUR, Ognjišče 30,90 EUR.