2. ADVENTNA NEDELJA – MIKLAVŽEVA NEDELJA 7.-13. december

2. ADVENTNA NEDELJA – MIKLAVŽEVA NEDELJA

6. DECEMBER 2015

Slovo od Marije Gerjolj

V sredo 2. decembra 2015 nas je v 89. letu starosti zapustila Marija Gerjolj, po domače Mimi, Praprotnikova mama. Pogreb je bil v petek 4. decembra. Molimo za rajno, za njen pokoj pri Bogu.

Ponedeljek: Ambrož, škof, cerkveni učitelj

Torek: Brezmadežno spočetje Device Marije,slovesni praznik, začetek svetega leta usmiljenja

Sreda: Peter Furier, redovni ustanovitelj

Četrtek: Loretska Mati Božja

Petek: Damaz I., papež

Sobota: Devica Marija iz Guadalupe

Danes teden bo 3. adventna nedelja Gaudete – veselje ob skorajšnjem prihodu Odrešenika. Sveta maša bo ob 8h.

Ponedeljek: 7.12. ob 17h : + Ivana Justin

Torek: 8.12. ob 17h : + Barbara Železnik, obletna

Sreda: 9.12. ob 7h : Prosenova mama

Četrtek: 10.12. ob 17h : + Luka Bradeško

Petek: 11.12. ob 17h : + Marija Gerjolj 7. dan

Sobota: 12.12. ob 17h : + Lucija in Marko Košir

Nedelja: 13.12. ob 8h : za župljane, + Starši in brat Končan, obletna

Možje so obnovili podest in več stvari v zvoniku kapele. Spet je mogoče ročno zvonjenje, kmalu pa bo mogoče tudi elektronsko. Bog povrni dobrotnikom, ki so spodbuda za vse. Nekdo ne bo dolgo molil, počastil pa bo Boga na tak način in tako stopical proti nebesom. Bog nam daj, da bomo še lahko naredili kaj dobrega Bogu v čast in v blagor ljudem.

Molitev za mir, naj se nadaljuje posebno v adventnem času, ko pričakujemo Kneza Miru.

Adventni koledarji, so pomoč otrokom, da sledijo adventnemu času, pričakovanju Jezusa. Prosim družine, da bi ob adventnih vencih molili in brali.

Za ohranitev družine

molimo, in premišljujemo o daru svetosti krščanskih družin. Kristjani smo se dolžni zavzeti za nravna načela, trdnost družine in zveličanje ljudi. (ZCP 747,2; 768,2) Na referendumu smo poklicani glasovati proti noveli zakona, ki želi vsiliti teorijo spola in jo vnesti v učne programe.

Ljubitelji jaslic

, ki bi radi in bodo sodelovali pri postavljanju, imajo sedajle po sveti maši tukaj sestanek.