1. ADVENTNA NEDELJA – ZAČETEK CERKVENEGA LETA 30.november-6.december

Četrtek: Frančišek Ksaver, duhovnik, apostol

Petek: Janez Damaščan, duhovnik, cerkveni učitelj – prvi petek

Sobota: Sava, opat, puščavnik – prva sobota

Danes teden bo 2. adventna nedelja – sveti Miklavž. Sveta maša bo ob 8h.

Ponedeljek: 30.11. ob 17h : + Janez Jankovec, 7. dan

Torek: 1.12. ob 17h : + Daniel Burjek

Sreda: 2.12. ob 7h : za srečo v družini

Četrtek: 3.12. ob 17h : + Koprivči

Petek: 4.12. ob 17h : na čast svetim trem Srcem

Sobota: 5.12. ob 17h : + Reberski

Nedelja: 6.12. ob 8h : za župljane, + Žnidarjeva mama, obletna

Poročilo po pogovoru z verniki

Včeraj zvečer, smo v dvorani župnišča imeli sestanek na katerem smo ugotovili naslednje:

1. Glede veroučencev, ki načelno ne kažejo interesa, bo potrebno v kontakt s starši in najti rešitev. 2. Delavnice za otroke so pomembno pastoralno delo. Vnaprej se bodo izvajale tako, da bomo najprej pripravili mlade, pa tudi starše za animatorje, da bodo delavnico izvedena skupinsko. 3. Potrebno bi bilo oblikovati skupino mlajših upokojencev za skupina srečanja v župnišču in prostovoljstvo. 4. Svet se spreminja, tudi vloga duhovnika in način dela v Cerkvi. To bomo skušali spoznati in sprejeti, da bo vera preživela tudi ta čas. In da bo tudi župnija preživela vsakršne razmere. Hvaležen sem Bogu in vam za udeležbo in lepo srečanje.

Vsak naj razmisli o aktivni vključitvi za veselje tukaj in nebesa v večnosti!

Postavljanje jaslic

Naslednjo nedeljo bo po sveti maši kratek sestanek v cerkvi. Vabljen vsak, ki bi sodeloval za lepe jaslice v cerkvi in kapeli.

Molitev za mir, naj se nadaljuje posebno v adventnem času, ko pričakujemo Kneza Miru.

Advent je tu, otroci bodo dobili adventne koledarje. Prosim družine, da bi ob adventnih vencih molili in brali.

Za ohranitev družine

je na župnijo prispel dopis Slovenske škofovske konference. Kristjani smo se dolžni zavzeti za nravna načela, trdnost družine in zveličanje ljudi. (ZCP 747,2; 768,2) Na referendumu smo poklicani glasovati proti noveli zakona, ki želi vsiliti teorijo spola. Teorijo željo vnašati v učne programe. Homoseksualnim skupinam želijo omogočiti posvojitev otrok. Poklicani smo k zavzeti molitvi v ta namen. Častimo in prosimo Sveto Družino.