31. NEDELJA MED LETOM – ZAPOVEDANI SLOVESNI PRAZNIK VSEH SVETIH 1.-8. november

Četrtek: Zaharija in Elizabeta, starši Janeza Krstnika

Petek: Lenart, opat – prvi petek

Sobota: Engelbert, škof – prva sobota

Danes teden bo 32. nedelja med letom, zahvalna nedelja – župnijski praznik ob Svetega Lenarta, češčenje Presvetega Rešnjega Telesa. Prva sveta maša bo ob 8h, po njej molitvena ura, druga ob 10h s polurnim sklepnim češčenjem.

Ponedeljek: 2.11. ob 8h : za vse verne rajne (v cerkvi)

ob 17h : + Danijel Burjek (v cerkvi)

Torek: 3.11. ob 17h : + Kopačev ata, obletna

Sreda: 4.11. ob 7h : za srečo v družini

Četrtek: 5.11. ob 17h : + Kopač

Petek: 6.11. ob 17h : + Sovova mami

Sobota: 7.11. ob 8h : v čast in zahvalo Nebeškemu Očetu

Nedelja: 8.11. ob 8h : za župljane, + Sandi Končan

10h : + Tine Osredkar

Begunska problematika

Msgr. Andrej Glavan, predsednik SŠK je podal izjavo o begunski krizi v Sloveniji. Med drugimi besedami pravi: »Vse državljane zato vabim, da smo v času te preizkušnje, kljub nekaterim zaskrbljujočim pojavom, enotni, mirni in da begunce po naših najboljših močeh sprejemamo kot brate in sestre. Katoličane pa še posebej vabim k zavzeti molitvi tako za vse begunce kot tudi za mir na svetu.«

Oratorijsko popoldne ob prazniku svetega Lenarta

je čudovito uspelo, ob dobrotni organizaciji in izvedbi mater prostovoljk. Pohvala in spodbuda še drugim. Nikoli se ne naveličajmo vzgajati otrok in mladine, to je soodgovornost vseh vernikov.

Pohvala dobrotnikom ob pripravi drv

Vsaj devet mož in ena mladinka, so povsem prostovoljno, zastonjsko pripravili drva za župnišče. Bog vam povračaj in naj vas blagoslavljajo molitve svetih maš, duhovnika in drugih vernikov!

Prazniki pred nami

V ponedeljek vabljeni že uro pred svetima mašama v cerkev, k molitvi rožnih vencev za rajne. Prihodnjo nedeljo bomo po 8. maši molili pred Najsvetejšim. Približno ob 9.15 bo gospod Miro Šlibar, bolniški duhovnik in Lurški kaplan vstopil v spovednico. Ob 10h bo slovesno maševal. Po maši pa bodo mlajši molili pol ure pred Jezusom v sveti Evharistiji. Odprimo srca božji milosti. Bodimo kot je letos napisal papež Frančišek ob začetku leta posvečenega življenja en glas v posredovalni molitvi za revno človeštvo!