USTVARJANJE IKEBAN IZ SUHEGA CVETJA

Konec meseca oktobra smo člani ŽPS pripravili manjšo delavnico za otroke. V četrtek 30. oktobra 2014 so otroci najprej obiskali sveto mašo namenjeno šolarjem, po maši pa smo jih povabili v učilnico v župnišče, kjer ji je že čakalo vse potrebno za izdelavo suhih cvetnih ikeban. Da je šlo delo lažje od rok so otrokom pomagale tudi animatorke. Pridružil pa se nam je tudi župnik Peter Nastran. Vsi so se zelo potrudili in ustvarili kar precej lepih umetnin. Te so odnesli domov ali pa na grob svojcev. Nekaj pa smo jih odnesli tudi v cerkev. Da pa grla niso bila preveč suha, smo skuhali domači čaj in jih posladkali z malo sladkarijami. Na koncu so se posedli okrog mize na kateri so bili njihovi izdelki, in tako je nastala tudi skupna fotografija.

Darja Plestenjak