3. ADVENTNA NEDELJA – GAUDETE

3. ADVENTNA NEDELJA – GAUDETE – VESELJA OB SKORAJŠNJEM PRIHODU ODREŠENIKA

14. DECEMBER 2014

Slovo od Katarine Kopač

Danes nas je v šestinosemdesetem letu starosti zapustila Katarina Kopač iz Črnega Vrha 1. Rajna leži na domu. Pogreb bo predvidoma v torek. S svojo molitvijo, jo priporočimo prihajajočemu Odrešeniku.

Ponedeljek: Marija di Rossa, redovnica

Torek: Adelajda, kraljica – začetek božične devetdnevnice

Sreda: Viviana, opatinja

Četrtek: Vunibald, opat

Petek: Urban V., papež

Sobota: Vincencij Romano, duhovnik

Danes teden bo 4. adventna nedelja. Sveta maša bo ob 8h. Pri maši bo darovanje za Cerkev.

Ponedeljek: 15.12. ob 17h : + Rusova mama, obletna

Torek: 16.12. ob 17h : na čast Svetemu Duhu

Sreda: 17.12. ob 7h : + za pokojne

Četrtek: 18.12. ob 17h : + Fani in Jože Osredkar

Petek: 19.12. ob 17h : + Čerešnikarjevi

Sobota: 20.12. ob 10h : France in Tone v zahvalo ob 60. letnem jubileju, sveta maša bo pri Potrebuježevih.

Nedelja: 21.12. ob 8h : za župljane, za zdravje

Spovedovanje pred božičem

Spoved lahko opravite pred nedeljsko sveto mašo. V spovednico sem vstavil črn polivinil, tako da je diskretno za spovedanca. Prihodnjo nedeljo imamo ob 14.30 spovedovanje v Polhovem Gradcu in ob 16h na Brezovici in v torek ob 18h na Viču.

Božična devetdnevnica

Od torka dalje bomo pri sveti maši posebej klicali Kralja, ki prihaja. Udeležbo pri devetdnevnici lahko darujete kot prošnjo v različne namene.

V torek bodo veroučenci 8. in 9. razreda po verouku, ob 15.30 pomagali pri postavitvi jaslic v Cerkvi.

Obnova tabernaklja v kapeli Marijinega vnebovzetja

Bodi moljen, češčen, slavljen in poveličevan naš Bog, resnično bivajoč in nas vse blagoslavljajoč v našem malem svetišču.

Na praznik Marije Matere Cerkve 9. junija, smo oddali v restavriranje tabernakelj, ki je bil v zelo slabem stanju. In po Božji previdnosti, so ga na slovesni praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije, 8. decembra pripeljali iz restavriranja.

Lepo ste se odzvali na moje povabilo k zbiranju darov v poseben namen – za Jezusov prostor, tabernakelj. Od 21. junija, do 1. decembra ste v župnišče prinesli in na račun župnije nakazali skupno 1.975,00 EUR. V dar pa je bila izdelana tudi podložna plošča. Restavriranje tabernaklja je stalo 3.600,00 EUR. Vzporedno je bila restavrirana še večna luč in izdelanih šest ustreznih svečnikov.

Verski tisk za leto 2015

Zakaj župniki še naprej skrbimo, da dobite versko glasilo v cerkvi in ne preprosto v svoj poštni nabiralnik? Zato, ker vam to pomaga, da pogosteje obiščete cerkev in s tem Jezusa in duhovnika. Človek, ki izgubi povezanost s Cerkvijo, bo hitro nazadoval v svoji molitvi in morali. Vabljeni, k naročilu Družine, ki znaša 93,60 € in Ognjišča, ki znaša 27,50 €.