2. ADVENTNA NEDELJA – MIKLAVŽEVA NEDELJA

Četrtek: Damaz I., papež

Petek: Devica Marija iz Gaudalupe

Sobota: Lucija, devica, mučenka

Danes teden bo 3. adventna nedelja – nedelja »gaudete« – veselja ob skorajšnjem prihodu Odrešenika. Sveta maša bo ob 8h.

Ponedeljek: 8.12. ob 17h : + Logarjevi

Torek: 9.12. ob 17h : + Luka Bradeško, 7. dan

Sreda: 10.12. ob 7h : + za pokojne

Četrtek: 11.12. : Drugje

Petek: 12.12. ob 17h : + Marija Kržišnik

Sobota: 13.12. ob 8h : v zahvalo za rojstvo

Nedelja: 14.12. ob 8h : za župljane, + Tončka Dežman, obletna

Blagoslov stvari za božič

Prihodnjo nedeljo bom pri sveti maši blagoslovil kadilo za blagoslov treh svetih večerov.

Sveta birma

V torek je bil na vizitaciji škof Anton Jamnik. Sveta birma bo na praznik binkošti 24. maja 2015 ob 8h. Ta teden bodo birmanci pri verouku prejeli birmanske prijavnice. Skupaj s starši jih izpolnite. Na prvo nedeljo 4. januarja 2015, bodo pripravili mašo z vsem sodelovanjem, pri kateri bodo na oltar položili svoje prijavnice.

Srečanje gradbenega odbora

V soboto smo imeli srečanje gradbenega odbora v župnišču.

• Na zadnjo nedeljo v tem letu, 28. decembra, na praznik Svete Družine se bomo Bogu zahvalili za vsa obnovitvena dela. Žene vabljene, da pripravite malo peciva. Po nedeljski maši bo v dvorani župnišča blagoslov, potem pa kratko druženje in pogovor.

• Možje, bodo pripravili vse potrebno za obnovitev podov v klopeh. V naslednjem letu bomo poskrbeli za strehe vseh stavb in uredili gozd.

Sveti Miklavž

Vsi otroci bodo dobili za Miklavža misijonsko igro spomin. Dobijo tudi adventne koledarje, ki so še ostali. Notri so duhovne zgodbe, ki jih beremo ob adventnem vencu.

Verski tisk

Na mizi s tiskom je revija Kraljica Miru iz Kureščka. In rakovniške knjižice. To naj bo adventno duhovno branje.