24. NEDELJA MED LETOM – PRAZNIK POVIŠANJA SVETEGA KRIŽA

Četrtek: Jožef Kupertinski, duhovnik, redovnik

Petek: Januarij, škof, mučenec

Sobota: Andrej Kim Tae-gon, duhovnik in drugi korejski mučenci

Danes teden bo 25. nedelja med letom, nedelja svetniških kandidatov, sveta maša bo ob 8h. Pri maši bo darovanje za Cerkev.

Ponedeljek: 15.9. ob 18h : + Mimi Železnik

Torek: 16.9. ob 18h : + za duše v vicah

Sreda: 17.9. ob 7h : za domovino Slovenijo, da bi bila rešena zla

Četrtek: 18.9. : Drugje

Petek: 19.9. ob 18h : + Nace Plestenjak, obletna

Sobota: 20.9. ob 8h : na čast Svetemu Duhu

Nedelja: 21.9. ob 8h : za župljane, v zahvalo za službo

Pričetek veroučnega leta

V tem tednu bomo pričeli z rednim veroukom. Otroci bodo dobili še zvezke, ki jim manjkajo. Prosim, da otroci vedno nosijo seboj potrebščine, posebej pisala, ker bomo del domačih nalog naredili pri verouku.

Zaključek šmarnih romarskih maš

Župnija Dobrova vabi na to že stoletno slovesnost, danes ob 15.30 uri. Slovesnost s sveto mašo in procesijo z Marijinim kipom bo vodil pomožni škof dr. Anton Jamnik. Častilci Marije v Leščevju – Dobrova lepo vabljeni

Stična mladih

Festival stična mladih bo letos v soboto 20. septembra, z začetkom ob 9. uri v Stični pri Ivančni Gorici. Festival ima že 30. letno zgodovino. Zadnja leta ga obišče med 5.000 do 8.000 mladih. To je priložnost, da mladi spoznajo vrstnike na poti vere. Če bo kaj kandidatov, bi se udeležili z eno od sosednih župnij.

Nedelja svetniški kandidatov

Lepo povabljeni na osrednje praznovanje nedelje svetniških kandidatov ljubljanske metropolije, ki bo v nedeljo, 21. septembra 2014, ob 15. uri v novomeški stolnici.

Letošnje praznovanje bo posebej posvečeno spominu na častitljivega Božjega služabnika – skopskega škofa dr. Janeza Frančiška Gnidovca. Na praznovanju pričakujemo več škofov iz Slovenije in Hrvaške, večje število duhovnikov in romarjev iz ljubljanske metropolije.

Priporočilo v molitev

V molitev vam še priporočam veroučence in župnijo, molitev za pastirja naše krajevne cerkve in molitev za domovino. Na mizi s tiskom so še zgibanke z molitvami.