13. NEDELJA MED LETOM – SVETI PETER IN PAVEL, APOSTOLA – 29. JUNIJ 2014

Sreda: Ptujskogorska Mati Božja

Četrtek: Tomaž, apostol

Petek: Urh, škof – prvi petek

Sobota: Ciril in Metod, slovanska ap., sozav. Evrope, slovesni praznikprva sobota

Danes teden bo 14. nedelja med letom, nedelja Slovencev po svetu, sveta maša bo ob 8h. (Na izletu bo še ena nedeljska sveta maša).

Ponedeljek: 30.6 : Drugje

Torek: 1.7. :

Sreda: 2.7. : Kličite župnijo. Telefon po daljšem zvonjenju

Četrtek: 3.7. : vedno preusmeri na moj mobitel.

Petek: 4.7. ob 19h : + Franci in Marija Jereb

Sobota: 5.7. ob 8h : + na čast Materi Božji v dober namen

Nedelja: 6.7. ob 8h : za župljane, + Miha Plestenjak, obletna

Na prvi petek bom obhajal bolnike po ustaljenem redu.

Češčenje Najsvetejšega zakramenta

Cerkveno učiteljstvo vztrajno zatrjuje, da je Najsvetejši oltarni zakrament, Evharistični Jezus, temeljni zaklad Cerkve, vir vseh milosti in Božjega življenja kristjanov. Pred Jezusom, ko ga častimo, tako postajamo njemu podobni in molimo za druge. Molimo za sinove in hčere, za vnuke in vnukinje, da bi prejeli in ohranili vero. Jezus bo uslišal vse naše prošnje, svoje probleme vendar izročajmo Njemu. V nedeljo bom pol ure pred mašo še izpostavil Najsvetejše. Prav tako v vsak petek pol ure pred mašo. Vabljeni k tej veliki milosti.

Izlet družin prvoobhajancev in drugih družin

Po maši imamo v cerkvi kratek sestanek za izlet družin. To je zahvalno srečanje družin letošnjih prvoobhajancev, pa tudi lanskih prvoobhajancev in birmancev in vseh drugih. Drugo nedeljo bi potem imeli ob 15h odhod izpred kapele na Kuzovcovem griču proti cerkvi na Hribu, kjer bo sveta maša.

Župnijsko žegnanje

Po posvetu z župljani je župnijsko žegnanje vedno po na nedeljo po 15. juliju. Torej bo letos 20. julija.

Restavriranje tabernaklja v Kapeli Marijinega Vnebovzetja

Verniki se povezujejo z Bogom predvsem s posvečevanjem svojih dobrin Bogu, po Cerkvi in z različnim sodelovanjem. Na mizi s tiskom so listi o obnovi tabernaklja, priložnost za sodelovanje pri obnovi oltarja.

Obnovljen križ na Kapeli Marijinega Vnebovzetja

Velika pohvala gre članom gradbenega odbora in drugim krajanom, ki ste obnovili križ na kapeli, ter strelovod. Kako lepo in odlično je, da kar zmorete naredite sami. Križ je krščansko znamenje vere. In prav na praznik svetih apostolov vidimo, kako lepo zmagoslavno stoji naravnost pokonci in kaže pot v nebo. Naj vas vsako dobro delo blagoslavlja v zasebnem življenju!