11. NEDELJA MED LETOM – ZUNANJA SLOVESNOST PRAZNIKA SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI 19.-25. junij

18. JUNIJ 2017

Ponedeljek: Nazarij, prvi koprski škof

Torek: Adalbert, škof

Sreda: Alojzij Gonzaga, redovnik

Četrtek: Janez Fisher, škof, Tomaž More, mučenca

Petek: Srce Jezusovo

Sobota: Rojstvo Janeza Krstnika – kres

Danes teden je 12. nedelja med letom, dan državnosti. Sveta maša bo ob 8h in ob 10h.

Ponedeljek: 19.6. : Drugje

Torek: 20.6. : Drugje

Sreda: 21.6. ob 7h : na čast Svetemu Duhu

Četrtek: 22.6. : Drugje

Petek: 23.6. ob 19h : + Frančišek Jankovec, 7. dan

Sobota: 24.6. : Drugje

Nedelja: 25.6. ob 8h : za župljane

ob 10h : + Stanislava Božnar, 52. obletna

Molitev in post za domovino

poteka od četrtka, 22. junija, zvečer do petka, 23. junija. Zaključek s sveto mašo v ljubljanski stolnici. Tema premišljevanja je »Premagajmo brezbrižnost«.

Telovska procesija (po sveti maši ob 8h)

bo sedaj slovesni obhod naše cerkve. V procesiji gre najprej velika bandera, nato možje in nato pevci. Tik pred duhovnikom gresta laterni, ministranta s svečama, nato ministranti s knjigo in ogrinjalom. Za nebom, kjer je Najsvetejše Rešnje Telo pa gredo vsi ostali verniki.

Znamenja na Črnem Vrhu nad Polhovim Gradcem (po sveti maši ob 10h)

je razstava fotografij, ki jo pripravljata matematika in fotografa Jože Kavčič in Ciril Velkovrh. Razstavo bo slovesno odprl dr. Stanko Gerjolj po 10. maši v župnijski cerkvi. Za popestritev kulturnega programa bodo poskrbeli študenti prava s Pevskim zborom Pegius.