MARIJA, SVETA BOŽJA MATI – NOVO LETO

Četrtek: Emilijana (Milena), devica – tretji sveti večer

Petek: Gospodovo razglašenje – Sveti Gašper, Melhior, Boltežar – prvi petek

Sobota: Rajmund Penjafortski, duhovnik – prva sobota

Danes teden bo nedelja Jezusovega krsta. Sveta maša bo ob 8h in 10h. Pri 10. maši bo slovesna oddaja birmanskih prijavnic.

Ponedeljek: 2.1. : Drugje

Torek: 3.1. : Drugje (ni verouka)

Sreda: 4.1. : Drugje

Četrtek: 5.1. ob 17h : + Marija Bozovičar (v cerkvi)

Petek: 6.1. ob 17h : + Rotovšovi (v cerkvi)

Sobota: 7.1. ob 17h : + Ravnohribrski in Daniel

Nedelja: 8.1. ob 8h : za župljane

ob 10h : + Pekalcovi starši

Na Gospodovo razglašenje bo pušica za trikraljevsko akcijo to so darovi slovenskim misijonarjem za njihove projekte po svetu.

Oddaja birmanskih prijavnic

pri sveti maši ob 10h ima namen javne prošnje za vstop v ožjo pripravo na prejem zakramenta krščanske zrelosti – svete birme. Hkrati je to priporočilo v molitev in klic vsem vernikom, da mlade vključujejo v življenje župnije in podpirajo na poti vere.

V soboto po sveti maši bo priprava na sodelovanje pri tej sveti maši. Naj pridejo vsi birmanci.

Pet prvih soboto po fatimski obljubi za posebno milost ob smrtni uri. Že nedeljo ali v tednu pred prvo soboto lahko opravite spoved. Na prvo soboto bo spovedovanje ob 16h, ob 16.30 rožni venec, prejem svetega obhajila ter po sveti maši še 15 minut premišljevanja s posvetitvijo. Ne zamudite te priložnosti! K udeležbi vabljeni najprej birmanci in vsi drugi verniki. Šolarjem se vpiše v spričevalo, vsi pa dobijo spominsko plaketo.

Verski tisk za leto 2017 vabi še zadnje naročnike. Celoletna naročnina za Družino je 98,80 EUR, Ognjišče 30,90 EUR.