BOŽIČ – GOSPODOVO ROJSTVO 26.12. – 1.1.2017

Četrtek: David, kralj

Petek: Sveta Družina

Sobota: Silvester (Silvo), papež, – drugi sveti večer

Danes teden bo Novo leto, Marija, Božja Mati, slovesni praznik – svetovni dan miru. Začetek meseca verskega tiska. Sveta maša bo ob 23.30, ob 8h in 10h. Pri maši bo blagoslov otrok po Božiču.

Ponedeljek: 26.12. ob 8h : za božje varstvo

ob 10h : + Jakob Kržišnik, 30. obletna

Torek: 27.12. ob 17h : + Potrebuježevi (pri Potrebuježevih)

Sreda: 28.12. : Drugje

Četrtek: 29.12. ob 17h : + Ivana Justin

Petek: 30.12. ob 17h : + starši Osredkar, brata in Katarina Košir

Sobota: 31.12. ob 17h : + starši in brat Potočnik

Nedelja: 1.1.2017 ob 23.30h : v zahvalo po namenu molitvene skupine

ob 8h : za župljane

ob 10h : + Stanislava Jankovec

Spodbujajmo mlade v pripravi na sveto birmo. Slovesno oddajo birmanskih prijavnic v izraz prošnje za zakrament in slovesno sodelovanje pri sveti maši želijo pripraviti 8. januarja pri 10. sveti maši.

Srečanje gradbenega odbora bo v četrtek 29. decembra ob 19h v župnišču.

Na Silvestrovo je sveta maša ob 23.30 s spremenjenjem ob polnoči – z Bogom gremo v novo leto. Po sveti maši je čaj v veži župnišča. Kdor bi prišel na celovečerno silvestrovanje v bratski molitvi pred Najsvetejšim in katehezi, naj to sporoči v župnišče.

Verski tisk za leto 2017 v tem tednu naročite v pisarni po svetih mašah. Celoletna naročnina za Družino je 98,80 EUR, Ognjišče 30,90 EUR.

Stvari za blagoslov na svete večere so še na mizi pri vhodu. Betlehemska luč pa je spredaj pri desnem stranskem oltarju. Prispevki so darovi za župnijsko blagajno.

Polnočnica

Lepo povabljeni, da si od blizu pogledate jaslice. Zunaj pred cerkvijo pa si vzemite še kozarček čaja, ki ga bomo pogreli na baklah. Bog nam je na letošnjo božično noč naklonil tako vreme, da se lahko še nekaj minut zadržimo pred cerkvijo.