1. ADVENTNA NEDELJA – NEDELJA KARITAS 28.11-4. december

Četrtek: Edmund Campion, mučenec

Petek: Bibijana, mučenka – prvi petek

Sobota: Frančišek Ksaver, duhovnik, apostol – prva sobota

Danes teden bo druga adventna nedelja. Sveta maša bo ob 8h in 10h.

Ponedeljek: 28.11. ob 17h : + Franc Malovrh

Torek: 29.11. ob 17h : + Luka Bradeško, obletna

Sreda: 30.11. ob 7h : za žive in mrtve sorodnike in dobrotnike

Četrtek: 1.12. : Drugje

Petek: 2.12. ob 17h : + Neža in France Plestenjak (Mežniski)

Sobota: 3.12. ob 17h : + Marija Gerjolj, 1. obletna

Nedelja: 4.12. ob 8h : za župljane, + Barbara Železnik, obletna

ob 10h : Po namenu

Sveti krst otroka: Aljaž Kožuh, v nedeljo ob 11h. Molimo za vero prihodnjih rodov.

Advent je čas spokornosti, dobrodelnosti in duhovne priprave na Božič. Vzemite si čas vsak večer: prižgite svečko na adventnem venčku, preberite zgodbo za tisti dan, skupaj zmolite in namenite svoj dar za lačne otroke po svetu. Adventne koledarje dobijo otroci še po sveti maši. Na mizi s tiskom jih lahko vzemete še drugi verniki. Vzemite tudi druge revije.

Stvari za božič so na mizi s tiskom: stekleničke za vodo, pratike, koledarji, kadila. Prispevki so darovi za župnijsko blagajno.

Verski tisk za leto 2017 naročate v pisarni po svetih mašah. Celoletna naročnina za Družino je 98,80 EUR, Ognjišče 30,90 EUR. Vabljeni novi naročniki. Hvala vsakemu za dar »za bero«.

Priprava na sveto birmo v letu 2017

Pri verouku birmanci dobijo prijavnice, ki jih natančno izpolnijo sami s pomočjo staršev. Potrdila za botra prinesejo k verouku še ta mesec. 1. januarja bo slovesna oddaja birmanskih prijavnic pri 10. sveti maši. Od januarja do maja bo poleg birmancev za vse vernike pet prvih sobot za posvetitev Marijinemu brezmadežnemu srcu. Po večerni maši je možnost birmanskih srečanj. Možnost duhovnih vaj. Če bi kdorkoli rad sodeloval naj v soboto zvečer po sveti maši pride v župnišče.