33. NEDELJA MED LETOM – ZAČETEK TEDNA ZAPOROV 14.-20. november

Print Friendly

OZNANILA ŽUPNIJE ČRNI VRH

33. NEDELJA MED LETOM – ZAČETEK TEDNA ZAPOROV

13. NOVEMBER 2016

Godovi med tednom:

Ponedeljek: Lovrenc Irski, škof

Torek: Marija Magdaena Morano, redovnica

Sreda: Gertruda (Jedrt), redovnica, devica

Četrtek: Elizabeta Ogrska, redovnica

Petek: Posvetitev bazilik sv. Petra in Pavla

Sobota: Matilda, redovnica, mistkinja

Danes teden je zadnja nedelja v cerkvenem letu – Kristus Kralj vesoljstva – slovesni zaključek jubilejnega leta usmiljenja. Sveta maša bo ob 8h in 10h. Pri mašah bo darovanje za Cerkev.

Svete maše v prihodnjem tednu:

Ponedeljek: 14.11. : Drugje

Torek: 15.11. : Drugje

Sreda: 16.11. ob 17h : + Grečkovi starši

Četrtek: 17.11. ob 17h : + Osredkar in Vodnik

Petek: 18.11. ob 17h : + Marija Bradeško

Sobota: 19.11. ob 17h : + Ciril Kržič

Nedelja: 20.11. ob 8h : za župljane, + Sovova mami, obletna

ob 10h : Po namenu

Obvestila

Karitas vabi k dobrodelni akciji STISKA. Družina ponuja revijo #najst za mlade – to je lahko primerno darilo. Nikodemovi večeri pod geslom »Radost ljubezni« potekajo od 14.-24. novembra ob 19h na Teološki fakulteti v Ljubljani. V tednu zaporov pod geslom »Gospod usmili se« molimo za vse, ki so s tem povezani.

Verouk

v ponedeljek in torek odpade. Otroci naredijo nalogo desetega poglavja. Pripravniki na birmo se naučijo prvi sklop vprašanj in prvih pet obrazcev.

Delo za duhovne poklice

Prihodnjo nedeljo 20.11. imamo župnije v dekaniji Ljubljana-Vič romanje na Brezje, kjer bomo molili za duhovne poklice. Ob 15h je molitev ob 16h sveta maša. Prosim, da bi se zbrali za skupen prevoz po avtomobilih – avtobusa do sedaj ni kazalo naročati. Skupnost Notre Dame Novo mesto, išče mlajšo novinko, ki bi lahko sprva pri njih stanovala, pomagala v kuhinji in spoznavala njihov red. Kandidati za redove in bogoslovje se naj javijo v župnišče, kjer bodo dobili kontakt in priporočilo.