Priprava drv za župnišče – april 2016

Zahvaljujemo se požrtvovalnim prostovoljcem (osem do deset mož), ki so pripravljali drva za župnišče. Skupno je pirpravljenih dobrih 42 kubičnih metrov drv.

Prostovoljna in skupna sodelovanja so nekaj nujnega za življenje Cerkve. V tem se izraža bistvena notranja narava in poslanstvo Cerkve – 1. da smo sposobni požrtvovalnosti 2. da smo sposobni skupnega druženja. Od Boga Očeta prihaja po Jezusu Kristusu milost Svetega Duha, ki nas osvobaja sebičnosti, zaprtosti vase, črnogledosti in vsake zle misli. Cerkev ni nič drugega kot povabilo troedinega Boga – Svete Trojice, da bi ljudje živeli v takšnih odnosih na človeški ravni, kakršni so v troedinem Bogu.

Naslednji koraki naj bi bili usmerjeni v duhovni in tudi še socialni napredek. Pomembna je poživitev vere v Boga in napredek v lepoti medsebojnih odnosov.

Peter Nastran, župnik