4. POSTNA NEDELJA – LAETARE 6.-13. marec

Četrtek: 40 mučencev iz Armenije

Petek: Benedikt, škof + 5. postni petek

Sobota: Inocenc I., papež

Danes teden bo 5. postna, tiha in papeška nedelja. Sveta maša bo ob 8h.

Ponedeljek: 7.3. ob 17h : + Marija Osredkar

Torek: 8.3. ob 17h : + Daniel Burjek

Sreda: 9.3. : Drugje

Četrtek: 10.3. : Drugje

Petek: 11.3. ob 17h : + Antonija Škof

Sobota: 12.3. ob 17h : + Riharjevi

Nedelja: 13.3. ob 8h : za župljane, + Sandi Končan, obletna

Postni čas

je priprava na veliko noč. Upoštevajmo postno postavo. Tudi še odločimo za odpoved alkoholu in akciji za življenje nerojenih. Anin sklad prosi za darove za družine z več otroki v stiski, na oznanilih. (Koda namena: CHAR; Namen: POMOČ DRUŽINAM Z VEČ OTROKI; IBAN: SI56 2420 1900 4148 846; Referenca: SI00 00-2016; BIC: KREKSI22; Ime in naslov: USTANOVA ANIN SKLAD POLJANSKA 6, LJUBLJANA) Ob petkih pred sveto mašo molimo rožni venec, po maši pa križev pot.

Sveti oče Frančišek

je dal pobudo češčenja SRT in spokornega bogoslužja. Prihodnjo nedeljo bom pol ure pred sveto mašo izpostavil Najsvetejše, pridite k tej molitvi. V ponedeljek 14.3. pa bo ob 17h spokorno bogoslužje, spovedovanje v cerkvi.

Verouk za postni čas

Otroci imajo pregledane zvezke. Večina otrok mora dopolniti liturgične in delovne zvezke. Tudi starši naj vse pogledajo. Nad mesto, kjer bi moral biti prilepljen listek napišejo razlog zakaj ni listka in podpišejo. Prav tako naj otroci sproti nosijo opravičila izostankov. Znanje vere in duhovnost osebnega odnosa z Bogom si gresta z roke v roko.

Predpraznično čiščenje cerkve in kapele

bo v soboto 12.3. ob 16. uri, naj pride čim več žena in deklet, da bo delo hitreje opravljeno. Dobrodošli tudi možje za čiščenje na višini.

Praznik svetega Jožefa

19. marca bomo počastili s slovesnim maševanjem gospoda nadškofa Alojza Urana ob 10h v župnijski cerkvi. Od četrtka naj bi začeli devetdnevnico pred podelitvijo škapulirja. Prosim da bi si rezervirali čas za počastitev Boga, svetega Jožefa in nadškofov milostni prihod.

Seminar Prenove v Duhu

se nadaljuje v soboto 12.3. ob 17.30 v župnišču, vabljeni tudi domačini. http://zupnija-crnivrh.rkc.si/?p=739