3. ADVENTNA NEDELJA – GAUDETE, VESELJE OB SKORAJŠNJEM PRIHODU ODREŠENIKA 14.-20. december

3. ADVENTNA NEDELJA – GAUDETE, VESELJE OB SKORAJŠNJEM PRIHODU ODREŠENIKA

13. DECEMBER 2015

Ponedeljek: Janez od Križa, duhovnik, cerkveni učitelj

Torek: Marija di Rossa, redovnica

Sreda: Adelajda, kraljica – začetek božične devetdnevnice

Četrtek: Lazar iz Betanije

Petek: Vunibald, opat

Sobota: Anastazij, papež

Danes teden bo 4. adventna nedelja. Sveta maša bo ob 8h.

Ponedeljek: 14.12. ob 17h : + Katarina Kopač

Torek: 15.12. ob 17h : + Rusova mama, obletna

Sreda: 16.12. ob 7h : za srečo v družini

Četrtek: 17.12. ob 17h : + Marija Bozovičar, obletna

Petek: 18.12. ob 17h : na čast svetim Trem Srcem

Sobota: 19.12. ob 17h : + Janez Jankovec, 30.dan

Nedelja: 20.12. ob 8h : za župljane, + Zagrabnarjevi

Spovedovanje pred božičem bo v ponedeljek 21. decembra po 16. uri v cerkvi.

Božična devetdnevnica bo od srede dalje, vabljeni.

Molitev za mir, naj se nadaljuje posebno v adventnem času, ko pričakujemo Kneza Miru.

Adventni koledarji, so pomoč otrokom, da sledijo adventnemu času, pričakovanju Jezusa. Prosim družine, da bi ob adventnih vencih molili in brali.

Slovesnost ob začetku leta usmiljenja,

odprtje svetih vrat, bo danes 13. decembra ob 16.h v ljubljanski stolnici. Začelo se je 8. decembra 2015, na praznik Marijinega Brezmadežnega spočetja, sklenilo pa 20. novembra 2016 na praznik Jezusa Kristusa, Kralja vesoljstva.

Za ohranitev družine

se sedaj zavzemimo v dneh pričakovanja Svete Družine. Vsi, ki imate volilno pravico ste resno poklicani, da se gotovo udeležite referenduma in glasujete proti. Povabite še druge, ker je potrebno zadostno število glasov. Tudi nasprotniki ne mirujejo. Novi zakon namreč želi vsiliti teorijo spola tudi najmlajšim in jo vnesti v učne programe celo v obliki pravljic in zgodb. Pri izhodu boste dobili brošure z razlago.

Na mizi s tiskom

so stvari za božič: stekleničke za vodo, pratike, koledarji, kadila. Verski tisk naročate v pisarni: celoletna naročnina za Družino je 96,20 EUR, Ognjišče 28,5 EUR.

Navada je, da verniki ob obisku tudi prinesejo dar »za bero« od vseh dobrin, ki jih sami uživajo. Druga priložnost za to bo darovanje po prazniku svetih treh kraljev. Hvala iz srca za vsak dar.