7. VELIKONOČNA NEDELJA 18.-25. maj

Četrtek: Krištof Magellanes, duhovnik in drugi mehiški mučenci

Petek: Marjeta (Rita) Kasijska, redovnica

Sobota: Servul (Socerb) Tržaški, mučenec

Danes teden bo praznik binkošti. Sveta maša, s slovesnostjo svete birme bo ob 8h.

Ponedeljek: 18.5. ob 18h : + Hribrski

Torek: 19.5. ob 18h : + Osredkarjeva mama

Sreda: 20.5. ob 18h : + Marija Kobal (v cerkvi)

Četrtek: 21.5. ob 18h : + Šuštarjevi (v cerkvi)

Petek: 22.5. ob 18h : +France Plestenjak in sestri (v cerkvi)

Sobota: 23.5. ob 8h : za blagoslov polja

Nedelja: 24.5. ob 8h : za župljane,+Omejcev ata (slovesnost birme)

Kanonična vizitacija župnije

V četrtek 21. maja bo srečanje z birmovalcem in vizitatorjem gospodom škofom dr. Antonom Jamnikom. Ob 17.30, pred sveto mašo, bo v cerkvi najprej srečanje z birmanci. Med mašo bo gospod škof spovedoval, po maši pa bo srečanje s skupinami v župnišču. Na srečanju se pričakuje prisotnost župnijskega pastoralnega sveta, gradbenega odbora in pevcev.

Slovesnost svete birme

bo 24. maja ob 8h. Po ustaljenem redu, gre procesija izpred župnišča v cerkev. Vsi birmanci morajo biti od srede do petka obvezno ob 17.30 v cerkvi. V četrtek se bodo srečali z birmovalcem, na srečanju naj bodo tudi starši in botri. V sredo in petek bo po mašah tudi vaja in spoved.

V restavriranje je šel križ, ki ga uporabljamo pri pogrebu. Bilo je tako potrebno, ker bi Jezus že lahko padel iz križa. Išče se dobrotnik ki bi izdelal križ. Restavriranje korpusa – Jezusa pa lahko tudi poravna dobrotnik, ki ga bo tako prav počastil.

Posvetitev trem svetim Srcem, nam bo ostala v spominu, saj imate na mizi s tiskom slike, ki jih lahko vzamete, podpišete in daste v okvir.

Šmarnice vas vabijo, k ljubezni Jezusa in Marije, priložnost za obilje milosti, molitve za duše v vicah, za spreobrnjenje grešnikov in rešitev duš umirajočih.

Pritrkovalsko srečanje za Ljubljano z okolico vabi navdušence, kontakt dobite v župnišču.

Molitve za duhovne poklice bo v soboto 23. maja ob 9h in v nedeljo ob 15h na Rakovniku.

Kapela v Kočevskem rogu je redno odprta od 1. maja do 1. novembra – vedno v soboto in nedeljo med 11h in 16h uro.

Nova slovenska zaveza, ki je pred leti sodelovala pri postavitvi »Farnih spominskih plošč«, žrtvam revolucionarnega nasilja; vabi na shod na Kongresni trg v Ljubljani, ki bo v soboto 30. maja. Prosijo za kontakt župljana, ki bo zastopal župnijo na shodu.