5. POSTNA NEDELJA – TIHA NEDELJA 23.-29. marec 2015

Četrtek: Evgenija, mučenka

Petek: Peregrin, redovnik + postni petek

Sobota: Proterij, škof

Danes teden bo 6. postna nedelja, cvetna nedelja. Sveta maša se začne ob 8h, z blagoslovom zelenja pri kapeli.

Ponedeljek: 23.3. ob 17h : na čast Svetemu Duhu

Torek: 24.3. ob 17h : + Slovnikovi

Sreda: 25.3. ob 17h : + vsi pokojni Riharjevi in Slavko(maša v cerkvi)

Četrtek: 26.3. ob 17h : + Logarjevi

Petek: 27.3. ob 17h : + Stanko Gerjolj

Sobota: 28.3. ob 8h : + Potrebuježeva mama

Nedelja: 29.3. ob 8h : za župljane, + starši Jankovec, obletna

Slovesni praznik Gospodovega oznanjenja,

bomo obhajali v sredo, do tega dne traja teden družin. Na mizi s tiskom so za vas tudi brošure z nagovori za vsak dan z naslovom: »Ljubezen je naše poslanstvo«.

Spovedovanje ne bo ta teden, ampak v ponedeljek velikega tedna, 30.marec, z začetkom ob 17.30.

Oljčne vejice, ki so pri vhodu, so pripravili verniki prostovoljci. V škatlo daste dar za obnovo istrskih cerkva.

Priprava na veliko noč

Zaupam vam, da boste poskrbeli za čistočo in okrasitev cerkve in kapele, za skupno obhajanje praznikov in se vam zahvaljujem. Na cvetno nedeljo bodo pasijon brali birmanci, na veliki petek pa pevci in bralci beril, prosim, da sami organizirate vajo.

Zbiranje podpisov za referendum, za ohranitev pravic otrok

Dragi verniki, dragi bratje in sestre,

iz medijev ste izvedeli, da se jutri pričenja zbiranje podpisov za razpis referenduma o spremembah temeljnega družinskega zakona. Z njim poslanska večina ukinja dosedanjo zakonsko zvezo moža in žene ter uvaja novo zakonsko zvezo »dveh oseb«. Takšno razumevanje zakonske zveze nasprotuje naravnemu in moralnemu zakonu ter nauku Katoliške Cerkve. Sprejeti zakon zadeva vse nas in bo imel posledice na številnih področjih kot so: posvojitve otrok; diskriminacija matičarjev, učiteljev, vzgojiteljic, sodnikov; spremembe šolskih programov; omejevanje pravice staršev, da v šolah vzgajajo svoje otroke v skladu s svojim prepričanjem; vsiljevanje nove ideologije zasebnim vzgojnoizobraževalnim ustanovam, ki so odvisne od državnega sofinanciranja itd.

Gre torej za zelo pomembne, zgodovinske trenutke, s kakršnimi se kot Katoliška skupnost v samostojni Sloveniji še nismo soočili. Slovenski škofje smo ta znamenja časa prepoznali, zato vas vse, dragi bratje in sestre, vabimo k osebni in skupni molitvi za vse naše družine. Hkrati vas lepo prosimo, da se že jutri, 23. marca, oz. čim prej v prihodnjih dneh, z veljavnim osebnim dokumentom oglasite na upravnih enotah oz. krajevnih uradih ter z oddajo svojega podpisa izdate podporo referendumu, na kateremu bomo lahko zaščitili vrednoto zakonske zveze in pravice otrok.

Vnaprej se vam zahvaljujem za pokončno državljansko in versko držo ter vam in vašim domačim želim Božjega blagoslova.

vaš nadškof Stanislav. (na mizi s tiskom so obrazci za oddajo).

Na mizi s tiskom je revija Praznična družina lahko jo kupite kot darilo za veliko noč – prispevek daste v nabiralnik.