30. NEDELJA MED LETOM – ŽEGNANJSKA NEDELJA

Četrtek: Marcel, mučenec

Petek: Volbenk, škof, – dan reformacije

Sobota: VSI SVETI

Danes teden bo 31. nedelja med letom, spomin vernih rajnih. Sveta maše bodo ob 8h, 10h in ob 17h. Eno uro pred mašami molimo rožne vence za pokoj rajnih.

Ponedeljek: 27.10. ob 8h : v slavo in čast Nebeškemu Očetu

Torek: 28.10. : Drugje

Sreda: 29.10. : Drugje

Četrtek: 30.10. ob 17h : za blagoslov pri delu in za zdravje (šol.)

Petek: 31.10. ob 8h : + Mežniski

Sobota: 1.11. ob 8h : za župljane

ob 15h : + Mežnarjeva mama in ata

Nedelja: 2.11. ob 8h : + Franc Kržišnik, obletna

ob 10h : za župljane

ob 17h : + Nackovi

Bodite pozorni, svete maše v zimskem času, so zvečer ob 17. uri.

Srečanje starejših

Zahvaljujem se vsem, ki ste našim starejšim vernikom omogočili udeležbo pri sveti maši in prejem zakramentov.

Program kulturnega društva gre naprej. Srečanje se nadaljuje v domu krajanov, kjer se bomo poveselili ob skupni mizi.

Žalna slovesnost – komemoracija žrtev povojnih pobojev

Nova slovenska zaveza, vabi na žalno slovesnost v spomin žrtvam povojnih pobojev na škofjeloškem, ki bo v petek, dne 31. oktobra 2014 ob 16. uri na pokopališču Lipica pri Škofji Loki. Organizatorji se vam zahvaljujejo za lansko udeležbo. Tudi tokrat vabljeni na pomenljiv poklon žrtvam.

Nabiramo mah za jaslice

V torek 28. oktobra bomo nabirali mah za jaslice, ki jih boste postavili tudi v kapeli in župnišču. K nabiranju vabljeni veroučenci od petega razreda dalje, posebej birmanci in tudi odrasli, ki boste omogočili prevoz. Ob 15h je zbor pred župniščem.

Otroška delavnica in spoved za praznike

V četrtek 30. oktobra vabljeni vsi veroučenci da se udeležite šolske maše ob 17h. Ob 16.30 in še po maši bo spovedovanje za praznike. Po maši boste v župnišču izdelovali ikebane iz suhega cvetja. Uporabili jih boste za okrasitev cerkve pozimi, ali pa jih boste odnesli na pokopališče. Če imate doma kaj suhega cvetja, trav, in stvari ki bi jih lahko uporabili, jih prinesite s seboj.