26. NEDELJA MED LETOM – SLOMŠKOVA NEDELJA

26. NEDELJA MED LETOM – SLOMŠKOVA NEDELJA

28. SEPTEMBER 2014

Slovo od Frančiške Maček

V torek 23. septembra 2014, nas je v 82. letu starosti zapustila Frančiška Maček, Nackova mama, rojena na Selu 4 v Polhovem Gradcu. V četrtek 25. septembra ob 16h je bil pogreb. Spominjajmo se je v svojih molitvah.

Ponedeljek: Mihael, Gabriel in Rafael, nadangeli

Torek: Hieronim, duhovnik, cerkveni učitelj

Sreda: Terezija Deteta Jezusa, devica, cerkvena učiteljica

Četrtek: Angeli varuhi

Petek: Frančišek Borgia, redovnik

Sobota: Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj

Danes teden bo 27. nedelja med letom, rožnovenska nedelja. Sveta maša bo ob 8h.

Ponedeljek: 29.9. ob 18h : + Marija Kržišnik, 7. dan

Torek: 30.9. ob 18h : + za pokojne krajane

Sreda: 1.10. ob 7h : za domovino Slovenijo, da bi bila rešena zla

Četrtek: 2.10. ob 18h : + Frančiška Maček, 7. dan

Petek: 3.10. ob 18h : + Kopačeva mama, obletna

Sobota: 4.10. ob 8h : + Potrebuježev ata

Nedelja: 5.10. ob 8h : za župljane, + Jože Trobec, obletna

Prvi petek v mesecu

Na prvi petek bom obhajal bolnike in ostarele. Ob 8h grem na Bukov Vrh, potem v Rovt in iz smeri Polhovega Gradca nazaj na Črni Vrh. Ko obhajam bolnike na prvi petek imajo možnost opraviti spoved, prejeti bolniško maziljenje in sveto obhajilo. Prosim, da bi javili, če je še kdo, ki je hodil v cerkev in bi rad sprejel obisk duhovnika. Ponekod tudi domači za to ne poskrbijo. Zelo narobe je če bi nekoga prikrajšali za božjo milost, ali osamljen, bolan človek se lahko le Boga oklene.

Posvetitev trem Srcem bo že drugič prihodnjo nedeljo pri sveti maši. Vabim vas k zavestni udeležbi. Prosim vas za molitev, da bi se izkazala moč božjega blagoslova.

Konferenca dekanijskih duhovnikov

Po intenzivnih obnovah v župnišču, ki smo jih pričeli letos januarja, so vsi prostori v župnišču funkcionalni. Vsi stropi v nadstropju, notranji omet, stavbno pohištvo in podi so prenovljeni. Novo je tudi centralno ogrevanje.

Tako bo stavba lahko služila ne samo bivanju, ampak tudi pastoralnim dejavnostim. Sedaj bo v gornji dvorani prvič po treh letih srečanje duhovnikov dekanije Vič-Rakovnik. Ob srečanju bodo imeli priložnost videti sadove našega skupnega dela.

Ob 9h bo začetek srečanja, na konferenci bo tudi pogovor z gospodom škofom dr. Antonom Jamnikom.

Slovesna sveta maša na začetku študijskega – akademskega leta, bo v torek 7, oktobra 2014, ob 18.30. v cerkvi svetega Nikolaja. Študenti vabljeni k udeležbi.

Sestanek župnijskega pastoralnega sveta bo v petek 3. septembra po sveti maši, ob 18.30 v župnišču.