21. NEDELJA MED LETOM

Četrtek: Avguštin, škof, cerkveni učitelj

Petek: Mučeništvo Janeza Krstnika

Sobota: Feliks (Srečko), mučenec

Danes teden bo 22. nedelja med letom, sveta maša bo ob 8h.

Ponedeljek: 25.8. ob 19h : + Klovžarski

Torek: 26.8. ob 19h : + Jakob in Jožefa Trobec

Sreda: 27.8. ob 7h : za domovino Slovenijo, da bi bila rešena zla

Četrtek: 28.8. ob 19h : Po namenu

Petek: 29.8. ob 19h : za božje varstvo in zdravje

Sobota: 30.8. ob 8h : za molitveno skupino

Nedelja: 31.8. ob 8h : za župljane, + Riharjevi starši, obletna

Verouk v prihodnjem letu

Vpis k verouku bo v torek 2. septembra in v petek 5. septembra od 15h do svete maše ob 18h in po maši. Blagoslov šolskih torb bo po vpisu, v nedeljo 7. septembra ob 8h, pri nedeljski sveti maši.

Molitveni nameni

Dragi verniki, vabim vas k molitvi za župnijo, za naš kraj in vse njegove prebivalce. Molitev potrebujemo, da bi nas pri pastoralnem načrtu in pri gospodarskih odločitvah vodil Bog Sveti Duh. Molitev je potrebna, da bi prav uredili medsebojne odnose in našli vsak božjo voljo, pri sodelovanju na župniji.

Prav tako je zelo pomembna molitev za novega pastirja krajevne Cerkve, da bi bil to sveti pastir, okrepljen z božjim blagoslovom.

Posvetitev trem srcem

Pred leti, ste se kot župnija in družine posvetili Srcu Jezusa in Marije. Ker v teh časih toliko ljudi izgublja vero, s tem pa tudi osnovne vrednote, srečo in smisel življenja. Bi se ponovno kot posamezniki, kot družine in kot celotna župnija posvetili svetima Srcema Jezusa in Marije. Tej posvetitvi se tokrat pridružuje prečisto Srce Svetega Jožefa. Ta posvetitev bo potekala devet prvih nedelj pri sveti maši, od septembra do maja. Kdor bo to pobožnost resno opravil bo deležen posebnega blagoslova.

Mašni nameni

Manjka namenov maš, ki bi se darovale na župniji. Prosim vas, da razmislite o prošnjah, ki bi jih priložili Bogu, posebno za rajne. Sveta maša je največji dar Kristusa in hkrati prošnja, kateri se verujoči pridruži.