4. VELIKONOČNA NEDELJA – SVETA BIRMA , 8.-14. maj

4. VELIKONOČNA NEDELJA,

NEDELJA DOBREGA PASTIRJA

7. MAJ 2017

V petek, 5. maja 2017, je odšel h Gospodu gospod Marijan Arhar, duhovnik ljubljanske nadškofije. Rojen je bil 30. julija 1930 v Šentvidu nad Ljubljano, mašniško posvečenje je prejel 29. junija 1960 v Ljubljani. V ponedeljek, 8. maja 2017, bo od 15.00 naprej ležal v župnijski cerkvi Ljubljana – Šentvid. Ob 20.30 se bodo s sveto mašo od njega poslovili dekanijski duhovniki. V torek, 9. maja, bo ob 15.00 pogrebna sveta maša in po njej pogreb. Ob tej priložnosti bodo župljani Črnega Vrha svojemu dolgoletnemu župniku izrazili zahvalo. Rajnega priporočamo v molitev.

Ponedeljek: Viktor (Zmago) Milanski, mučenec

Torek: Izaija, prerok

Sreda: Job, svetopisemski mož

Četrtek: Mamert, škof

Petek: Leopold Mandič, redovnik

Sobota: Fatimska mati Božja

Danes teden je 5. velikonočna nedelja. Sveta maša bo ob 8h in ob 10h s slovesnostjo prvega svetega obhajila. Namen pušice bo za socialno zavarovanje duhovnikov.

Ponedeljek: 8.5. ob 18h : zahvala za opravljeno delo

Torek: 9.5. : Drugje

Sreda: 10.5. ob 7h : za odpuščanje grehov

Četrtek: 11.5. ob 18h : + Ivana Justin in Daniel

Petek: 12.5. ob 18h : + Janša

Sobota: 13.5. ob : Drugje

Nedelja: 14.5. ob 8h : za župljane

ob 10h : + Franc Mrzlikar

Ob slovesnosti svete birme

se zahvaljujemo vsem, ki ste k temu kakorkoli prispevali. Mlade bodrimo in podpirajmo z molitvijo, da bodo zvesti, dejavni sodelavci in pričevalci vere.

Verouk

v ponedeljek pregledujemo zvezke. V torek odpade.

Slovesnost prvega obhajila

Vaja bo namesto v sredo – v ponedeljek pri verouku in lahko še zvečer po sveti maši. Nato bo vaja še v četrtek, v petek pa imamo prvo sveto spoved.