2. POSTNA NEDELJA 13.-19. marec

Četrtek: Hilarij Oglejski, škof

Petek: Jedrt (Jerica), devica, opatinja + postni petek

Sobota: Liturgično praznovanje praznika sv. Jožefa

Danes teden bo 3. postna nedelja. Začetek tedna družine. Sveta maša bo ob 8h in 10h. Pri mašah bo darovanje za Cerkev.

Ponedeljek: 13.3. ob 17h : + Jože in Marjanca Koprivec

Torek: 14.3. ob 7h : za ozdravljenje

Sreda: 15.3. : Drugje

Četrtek: 16.3. : Drugje

Petek: 17.3. ob 17h : + Jerica Bizjan in Hribrski

Sobota: 18.3. ob 8h : + Alojzij Skopec

Nedelja: 19.3. ob 8h : za župljane (+ Rotovšovi starši)

ob 10h : + Jože Trobec

Postni čas

Karitas vabi k akciji 40 dni brez alkohola ter poglobitvi posta v solidarnosti. Ob petkih pol ure pred sveto mašo molimo rožni venec pred Najsvetejšim, po sveti maši pa zmolimo še križev pot. Birmanci skupaj s starši in botri se lahko teh molitev udeležujejo v namen poglobitve priprave na prejem zakramenta birme.

Birmanski botri

Oznanjeno je bilo, da naj birmanci od botrov, ki ne živijo v domači župniji v mesecu decembru 2016 prinesejo potrdila o primernosti za službo botra. Ker še ni bilo nobenega potrdila in tudi botrov z domačim naslovom ne poznamo, je potrebno srečanje na katerem bodo botri potrdili svojo pripravljenost in primernost za prejem tega poslanstva. To srečanje bo 2. aprila po 10. nedeljski maši.

Zbiralna akcija za pomoč Primožu

bo potekala sedaj v pisarni KS Črni Vrh do 12.00 ure.

Liturgično sodelovanje v postnem času

Za veliki teden: cvetno nedeljo, veliki četrtek, veliki petek in vigilijo ter velikonočno mašo bomo potrebovali po šest ministrantov, da bo mogoče prav izvesti bogoslužje kot ga določajo liturgična pravila. Iščemo tudi nekoga, ki bo organiziral velikonočno procesijo. Prosim da sedaj po sveti maši ostanete tisti, ki bi sodelovali.