1. POSTNA NEDELJA 6.-12. marec

1. POSTNA NEDELJA

5. MAREC 2017

Slovo od Martina Anžiča

V ponedeljek 27. februarja 2017 nas je v 45. letu starosti zapustil Martin Anžič, po domače Mačkov Tine. Pogreb bo v ponedeljek 6. marca ob 16. uri. Pokop z žaro v grob svojcev bo na pokopališču Lipica pri Škofji Loki. Spoštljivo se poslovimo in molimo za njegov pokoj pri Bogu.

Ponedeljek: Fridolin, opat

Torek: Perpetua in Felicita, mučenki

Sreda: Janez od Boga, redovni ustanovitelj

Četrtek: Frančiška Rimska, redovnica

Petek: 40 mučencev iz Armenije, + postni petek

Sobota: Benedikt, škof

Danes teden bo 2. postna nedelja. Sveta maša bo ob 8h in 10h.

Ponedeljek: 6.3. ob 17h : + Žulevi

Torek: 7.3. ob 17h : + Slovnikovi

Sreda: 8.3. ob 7h : za odpuščanje in blagoslov

Četrtek: 9.3. : Drugje

Petek: 10.3. ob 17h : + Martin Anžič, 7. dan

Sobota: 11.3. ob 8h : V hvalo, slavo in čast Nebeškemu Očetu

Nedelja: 12.3. ob 8h : za župljane

ob 10h : + Gabriel Pogačnik, obletna

Verouk

od 1. do 5. razreda v ponedeljek odpade. Birmanci pa pišejo ponovitev prvega testa: prvi sklop vprašanj in prvih šest obrazcev.

Postni čas

je povabilo k osebni krščanski prenovi. Karitas vabi k akciji 40 dni brez alkohola ter poglobitvi posta v solidarnosti. Ob petkih pol ure pred sveto mašo molimo rožni venec pred Najsvetejšim, po sveti maši pa zmolimo še križev pot. Svojo udeležbo pri skupni molitvi lahko namenite za osebne zadeve. Skupaj molimo za vero prihodnjih rodov.

Duhovni seminar z naslovom »Dar molitve«

se nadaljuje v petek po sveti maši.

Novo glasilo Lenartov Vrh

je natisnjeno. Razdelite izvode z osebnim nagovorom še družinam in hišam, kjer ne hodijo v cerkev. Laiški apostolat pomeni, da ste verniki po navodilih vesoljne cerkve poklicani oznanjati evangelij – posredovati naprej – v okolje, kjer živite in delate. Iskrene pohvale avtoricam glasila, naj raste krog živih vernikov.

Zbiralna akcija za pomoč Primožu

bo potekala sedaj v pisarni KS Črni Vrh in še naslednjo nedeljo do 12.00 ure.