8. NEDELJA MED LETOM 27.2-5. marec

Četrtek: Neža (Agnes) Praška, klarisa, opatinja

Petek: + Kunigunda, kraljica – prvi petek

Sobota: Kazimir, poljski kraljevič – prva sobota

Danes teden bo 1. postna nedelja. Sveta maša bo ob 8h in 10h.

Ponedeljek: 27.2. : Drugje

Torek: 28.2. : Drugje

Sreda: 1.3. ob 17h : + Lojze Skopec, 30.dan (v cerkvi)

Četrtek: 2.3. ob 17h : + Praprotnikovi

Petek: 3.3. ob 17h : + Reberski

Sobota: 4.3. ob 19h : V čast trem svetim Srcem

Nedelja: 5.3. ob 8h : za župljane

ob 10h : + Sandi Končan, obletna

Pepelnica

je pomemben dan v cerkvenem letu, dan strogega posta in začetek postnega časa. Tako pepelnica, kot postni petki in nedelje ter velikonočno tridnevje so pomembni dnevi, ki nas se jih vsaj birmanci v svojem uvajanju v krščanstvo v polnosti udeležijo.

S trojnim povabilom nas k postu vabi Slovenska Karitas: 40 dni brez alkohola, zbiranje sredstev za pomoč na območjih JV Evrope in vabilo k poglobitvi posta. – Gradiva dobite ob izhodu.

Duhovni seminar z naslovom »Dar molitve«

se nadaljuje v petek po sveti maši.

Novo glasilo Lenartov Vrh

je natisnjeno. Vsaka družina naj vzame po en izvod ali pa dva, da ga podari še sosedom, da bodo seznanjeni, kaj se je v župniji dogajalo v preteklem letu.

Akcija za pomoč Primožu

Mladi 17 letni Primož je v septembru 2016 doživel prometno nesrečo. Življenje se mu je postavilo na glavo. Pristal je na invalidskem vozičku. Aprila se bo po 8 mesecih vrnil domov. Doma bo ostala tudi mama, ki bo skrbela zanj. Potrebno bo prilagoditi spodnje prostore hiše, potreboval bo negovalno posteljo, aparature, rehabilitacijo. Stopimo skupaj in pomagajmo družini v težki življenjski preizkušnji.

Zbiralna akcija bo potekala v pisarni KS Črni Vrh v nedeljo, 5. in 12. marca 2017, od 8.30 do 12.00 ure. V tem času so možne tudi informacije na telefonski številki: 01/ 36-45-991. Pišete nam lahko tudi na e-pošto: kscrnivrh@gmail.com.