5. NEDELJA MED LETOM 6.-12. februar

Četrtek: Ana Katarina Emmerich, redovnica, mistkinja

Petek: Sholastika, devica, redovnica

Sobota: Lurška Mati Božja, svetovni dan bolnikov

Danes teden bo 6. nedelja med letom. Sveta maša bo ob 8h in 10h.

Ponedeljek: 6.2. ob 17h : v zahvalo

Torek: 7.2. ob 17h : + Stanko in Marija Gerjolj

Sreda: 8.2. ob 7h : na čast Sveti Trojici

Četrtek: 9.2. ob 17h : za družino

Petek: 10.2. ob 17h : + Koprivči

Sobota: 11.2. ob 8h : v čast Lurški Mariji

Nedelja: 12.2. ob 8h : za župljane (+ Mehuševi)

ob 10h : + Stanislava Jankovec, obletna

Katoliške gimnazije vabijo na informativna dneva v petek in soboto. Podrobnejše informacije so na plakatih in zgibankah.

Dekanijsko postno romanje Gospa sveta na Koroškem

bo v soboto 4. marca. Ob 10h sveta maša v baziliki, obisk Vojvodskega prestola v bližini. Pri Trebušniku pozno kosilo. Povratek v zgodnjih večernih urah. Prispevek za vse skupaj je 25 EUR.

Duhovni seminar z naslovom »Dar molitve«

se nadaljuje v petek po sveti maši.

Pregled župnijskega poslovanja

Nedeljska pušica je povprečno 90 €, darovanje 350 €, letni najemnini zvonika 3.400 €. Od darovanj katoliškim šolam, misijonom, Karitas, ter škofiji ostane približno 9.000 € letnega prihodka. Približno 3.000 € so letni stroški, okrog 6.000 € letno pa ostane za vzdrževanje in obnovo župnijskih stavb.

Spoštovani verniki kot vedno je tudi danes potreben čut pripadnosti in zavzetosti vseh, da bi z mnogimi prostovoljnimi deli in tudi izrednimi darovi dali Cerkvi sijaj Vstalega Kristusa. To je najprej skrb vernikov kraja, zato vsi vabljeni k zavzetemu sodelovanju! Teden nazaj se je s stebra na vhodu odlomila približno 15 cm velika skala, odpada tudi omet. Zato ne parkirajte blizu cerkve in se ne gibanje in se ne zadržujte ob cerkvi – kolikor to ne upoštevate, so posledice na vašo lastno odgovornost. Kapela in učilnica sta najbolj uporabljena prostora za vzgojo otrok in sta v zelo slabem stanju: vlaga, problem ogrevanja, čiščenja, potrebnost obnove in pomanjkljiva funkcionalnost. Prosim da se držite naslednjih načel:

1. Ne darujte bogatim župnijam ampak nosite svoje darove v svojo osiromašeno cerkev. Obnavljajte najprej svojo cerkev, ki je daleč v najslabšem stanju, potem bi šele hodili pomagat drugam.

2. Pri pogrebih poberite izredne darove za cerkev kot to delajo v sosednjih župnijah.

3. Po peti cerkveni zapovedi, ki ima težo Božje zapovedi, darujte po svoji zmožnosti.

4. V kraju gojite pozitivno vzdušje, blagoslov je častiti Gospoda živega Boga, obnavljati njegova svetišča.