4. NEDELJA MED LETOM – NEDELJA SVETEGA PISMA 30.1-5. februar

Četrtek: Jezusovo darovanje – svečnica, Simeon in Ana, preroka

Petek: Blaž, škof, mučenec; b.sl. Anton Gnidovec, škof – prvi petek

Sobota: Jožef Leoniški, kapucin, misijonar – prva sobota

Danes teden bo 5. nedelja med letom. Sveta maša bo ob 8h in 10h.

Ponedeljek: 30.1. ob 17h : za odrešenje družine

Torek: 31.1. ob 17h : v zahvalo za duhovnika

Sreda: 1.1. ob 7h : na čast Sveti Trojici

Četrtek: 2.1. ob 17h : + Jože Koprivec (v cerkvi)

Petek: 3.1. ob 17h : + Blaž Janša

Sobota: 4.1. ob 17h : + Marija Bradeško

Nedelja: 5.1. ob 8h : za župljane

ob 10h : + ata Osredkar, obletna

Za svečnico imamo sveto mašo z blagoslovom sveč in procesijo v cerkvi. Sveče bodo na voljo na mizi s tiskom.

Škofijska klasična gimnazija in Jegličev dijaški dom v Šentvidu vabita osmošolce in devetošolce na INFORMATIVNA DNEVA v petek, 10. februarja 2017, ob 9.00 in 15.00 in v soboto, 11. februarja 2017, ob 9.00. Vabljeni vsi, ki se odločate o vpisu na srednje šole. Informacije tudi za Želimlje so na plakatu.

Dekanijsko postno romanje Gospa sveta na Koroškem

bo v soboto 4. marca. Je enodnevno romanje z avtobusom. Ob 10h sveta maša v baziliki, obisk Vojvodskega prestola v bližini. Pri TREBUŠNIKU pozno kosilo. Povratek v zgodnjih večernih urah. Prispevek za vse skupaj je 25 EUR.

Duhovni seminar z naslovom »Dar molitve«

se nadaljuje v petek po sveti maši.

Verska statistika

V letu 2016 je bilo 5 krstov, od tega en otrok iz zunajzakonske skupnosti. Trije prvoobhajanci. Približno 4.500 podeljenih obhajil. Šest bolnikov prejme zakramente na prvi petek v mesecu. Birma je bila ena v smrtni nevarnosti, spokorna opravila s posamično spovedjo so bila 3 za odrasle, 4 za otroke. Bolniško maziljenje je bilo podeljeno približno 36-krat. Srečanj z bravci beril in ministranti ni bilo. Molitev rožnega venca pred najsvetejšim je vsak petek pred sveto mašo. Križev pot je v postu vsak petek in vsako nedeljo. Nedeljnikov je približno 147. V petih letih je padlo za približno 20 vernikov, v desetih za 70 vernikov, v dvajsetih za 100, pred 40 leti pa je bilo še enkrat toliko nedeljnikov kot danes – približno 300. Za navedenimi številkami se lahko skriva karkoli. Cerkveno učiteljstvo nas v zadnjih letih vabi k osebni poglobitvi vere, k prinašanju evangelija v vse pore družbenega življenja in k novi evangelizaciji.